Oferta pracy dla radcy prawnego/aplikanta radcowskiego

Jesteśmy renomowaną Kancelarią Prawa Międzynarodowego z siedzibą we Wrocławiu, która od lat skutecznie wspiera Polaków za granicą oraz cudzoziemców w Polsce. Działamy na styku różnych ustawodawstw wspierając naszych Klientów w sprawach transgranicznych.

Naszymi Klientami są głównie przedsiębiorcy. To właśnie ich produkty oraz usługi wprowadzamy od strony prawnej na rynki zagraniczne, torując drogę do osiągania sukcesów biznesowych w wielu krajach. Naszą działalność opieramy często o współpracę w gronie międzynarodowych specjalistów. Dbamy o środowisko i kultywujemy wartości wielokulturowości.

Teraz poszukujemy Ciebie do naszego zespołu ekspertów!

Podejmiemy współpracę z aplikantem radcowskim II i III roku oraz radcą prawnym posługującym się biegle językiem niemieckim (warunek konieczny).

Zakres obowiązków:

  • bieżąca obsługa prawna Klientów Kancelarii w zakresie polskiego oraz transgranicznego prawa gospodarczego, spadkowego, rodzinnego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
  • udział w tworzeniu oraz przekształceniach spółek handlowych w Polsce oraz poza jej granicami,
  • budowanie trwałych relacji biznesowych z Klientami Kancelarii na całym świecie,
  • redagowanie pism procesowych, pozwów, środków odwoławczych, opinii prawnych,
  • reprezentowanie Klientów Kancelarii w postępowaniach sądowych oraz postępowaniach przed urzędami w Polsce i za granicą,
  • profesjonalna obsługa i doradztwo prawne dla naszych Klientów także w języku niemieckim,
  • budowanie wizerunku kancelarii w SM,
  • prowadzenie szkoleń dla Klientów Kancelarii.

Nasze wymagania

  • jesteś prawnikiem lub osobą z tytułem zawodowym (radca prawny, adwokat),
  • mówisz oraz piszesz biegle w języku niemieckim (wymóg bezwzględny), język angielski stanowi atut dodatkowy,
  • posiadasz doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w tym spółek prawa handlowego,
  • masz praktyczną znajomość prawa unijnego, gospodarczego i cywilnego,
  • jesteś osobą pewną siebie i asertywną w komunikacji,
  • cechuje Cię inicjatywa, pomysłowość, samodzielność w działaniu oraz odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji,

A ponadto:

  • ludzie postrzegają Cię jako osobę otwartą, komunikatywną i kulturalną,
  • potrafisz efektywnie planować i organizować swój czas pracy,
  • możesz pochwalić się skutecznością, ale i dokładnością w pracy pod presją czasu,
  • nie jest Ci obcy SIP Legalis,
  • sprawnie obsługujesz pakiet MS Office oraz urządzenia biurowe,
  • posiadasz doświadczenie w pracy w kancelarii prawnej lub jako prawnik in house w przedsiębiorstwie.

Oferujemy:

  • po okresie wdrożeniowym oferujemy pracę hybrydową, lecz zależy nam, aby min. 3 dni tygodniowo spotykać się w kancelarii,
  • jasna ścieżka rozwoju oraz wsparcie w zdobywaniu kwalifikacji zawodowych,
  • workation (10 dni w skali roku),
  • dodatkowe wolne w okresach świątecznych (Wielki Piątek, Wigilia),
  • pełne wdrożenie i wsparcie,
  • wszystkie niezbędne narzędzia do wykonywania pracy,
  • zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w najdynamiczniej rozwijających się gałęziach prawa,
  • możliwość prowadzenia szkoleń oraz udział w charakterze prelegenta podczas konferencji branżowych,
  • stały rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji w tym szkolenia miękkie, szkolenia z przedsiębiorczości, sprzedaży usług prawnych, zarządzania sobą w czasie, organizacji czasu pracy prawnika, sporządzania ofert oraz rozliczania Klientów Kancelarii,
  • przyjazną atmosferę i pracę w sercu Wrocławia.

Kandydatów spełniających powyższe kryteria prosimy o przesłanie CV wraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (jak niżej), na adres: beata.kielar@bktkancelaria.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kancelarię Prawa Międzynarodowego Beata Kielar-Tammert moich danych osobowych, które zostały zamieszczone w przekazanych przeze mnie dokumentach (CV, życiorys, list motywacyjny) w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, zgodnie z rozporządzeniem UE 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1). Zostałam/em poinformowany, że zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie, wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.