Rozpoczęła się kolejna, X edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan (KAL) organizowanego przez Sąd Arbitrażowy Lewiatan w Warszawie skierowanego do aplikantów adwokackich i radcowskich (w tym aplikantów, którzy ukończyli aplikację w dniu 31 grudnia 2023 r.).

KAL jest konkursem typu moot court. Polega na przygotowaniu przez uczestników rozwiązania kazusu inspirowanego realnymi postępowaniami arbitrażowymi. KAL pozostaje największym w Polsce konkursem tego typu adresowanym do aplikantów. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: pisemnym, w którym zadaniem uczestników jest sporządzenie pozwu i odpowiedzi na pozew oraz ustnym, w którym uczestnicy biorą udział w symulacji rozprawy arbitrażowej w roli pełnomocników stron.

Więcej informacji o KAL jest dostępnych:

  1. na stronie internetowej: www.kal.org.pl
  2. na profilu LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/11485422/admin/feed/posts/
  3. na profilu Facebook: https://www.facebook.com/konkursarbitrazowy

W razie jakichkolwiek pytań i uwag prosimy o kontakt z Organizatorami: (i) Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego KAL – Patrycją Treder: patrycja.treder@dwf.law, (ii) Sekretarz Komitetu Organizacyjnego KAL – Martą Błachnio: marta.blachnio@dwf.law, (iii) Członkinią Komitetu Organizacyjnego KAL – Julią Dyras: julia.dyras@cms-cmno.com lub (iv) Członkiem Komitetu Organizacyjnego KAL – Maciejem Gniewoszem: maciej.gniewosz@wkb.pl.

Harmonogram KAL

Menu